Filmy Dokumentalne o Ufo | Kosmos | Astronomia |Nauka
Filmy Dokumentalne o Ufo | Kosmos | Astronomia |Nauka
Strona Główna ˇ Filmy UFO ˇ Filmy Kosmos 11. Grudzień 2018 04:18
Filmy Dokumentalne


Filmy o Kosmosie

*OBEJRZYJ* ___________________

Filmy o UFO
*OBEJRZYJ*
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Reklama
Kontakt
PageRank
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

MasterGulik
05/09/2011
smiley

ibuha
05/07/2011
Nowo dodane zapraszam --- > http://ufofilm.hpu.pl/vie
wpage.php?page_id=35


ibuha
05/06/2011
haha smiley

MajniProfUfolog
05/06/2011
Jako profesor Ufologi słynny Majnerenko, stwierdzam, iż na tej stronie znajduje się dużo ciekawych informacji. Dziękuję za uwage smiley

MasterGulik
04/25/2011
smiley

Filip
04/24/2011
najlepsza ta strona.!

Ostatnio online
DanielPn163 weeks
birmanka199 weeks
markzelezny213 weeks
kasio219 weeks
Beata234 weeks
robertm65236 weeks
Matt26252 weeks
beata206253 weeks
michaloxe261 weeks
japio268 weeks
Discovery Science - Wszechświat (Seria filmów o zagadnieniach kosmosu)
1. Życie i śmierć gwiazdy
Każda gwiazda to kula eksplodującego gazu, która rodzi się i umiera. Każda ma niezwykłą historię do opowiedzenia – o trudnych początkach, życiu na krawędzi i śmierci poruszającej niebo. Są gwiazdy żyjące do 10 milionów lat i takie, które wciąż pamiętają narodziny wszechświata.


2. Wielki wybuch
Prawie godzinny materiał filmowy opowiadający o tym jak powstał Wszechświat oraz wszystkie galaktyki i reszta materii wszechświata, oraz o tym jaki może być jego koniec


3. Obce galaktyki
Nasze Słońce jest jedną z miliardów gwiazd w galaktyce Drogi Mlecznej. A nasza galaktyka jest jedną z setek miliardów, a może i trylionów. Spojrzenie przez kosmiczny teleskop Hubble’a otwiera widok na wszechświat i zaprasza w fantastyczną podróż. Jeśli chcesz poznać swoje miejsce w przestworzach, spójrz w górę, wyżej i jeszcze wyżej, aż do królestwa odległych galaktyk.


4. Merkury i Wenus
Wenus najbardziej kobieca planeta Układu Słonecznego. Z Ziemi wygląda jak jasna gwiazda. Niewiele jednak z gwiazdą ma wspólnego. Swój blask zawdzięcza chmurom gorących gazów, które ją szczelnie spowijają. Siostrzana planeta Ziemi, jest ekstremalnym przypadkiem globalnego ocieplenia. Merkury z kolei to najmniejsza planeta w naszym układzie. Tak mała, że nie ma nawet atmosfery. Za to najszybciej obiega Słońce i słynie we wszechświecie z największej liczby kraterów.


5. Statek kosmiczny Ziemia
Gdyby istoty pozaziemskie istniały i chciałyby urlop spędzić na Ziemi, byłyby to dla nich naprawdę kosmiczne wakacje. Nie tylko dlatego, że w trzech czwartych jej powierzchnię pokrywają morza i oceany. Również dlatego, że Ziemia jest planetą bardzo wyjątkową – to jedyne we wszechświecie miejsce, w którym żyje takie bogactwo roślin i zwierząt.


6. Księżyc
Przez tysiące lat Księżyc dodawał człowiekowi otuchy. Był bóstwem, kompasem i zegarem jednocześnie. Był zawsze tak blisko, że stał się oczywistym celem wypraw kosmicznych i puki co, ma monopol na bycie kosmiczną promenadą. Z tego też powodu jest najpoważniejszym kandydatem na pierwszy stały posterunek w kosmosie.


7. Jowisz – planeta olbrzym
Jowisz jest największą planetą naszego Układu Słonecznego. Miał być gwiazdą, los jednak spłatał mu figla. To tylko jedna z teorii na temat Jowisza. Jest to bardzo zagadkowe ciało niebieskie, o którym na razie wiadomo tylko, że ludzka stopa nigdy na nim nie stanie. Choćby udało nam się nawet do niego dolecieć, to i tak nie wylądujemy. Jowisz jest bowiem ogromną kulą nieujarzmionego gazu bez kawałka stałego lądu. Mimo swojej niestałej postaci, pełni od bilionów lat stałą i ważną funkcję we wszechświecie.


8. Zagłada Ziemi
Ziemia – jedyna planeta w Układzie Słonecznym, na której istnieje życie. Jej ruch po orbicie wokół Słońca wydaje się być bezpieczny i przewidywalny, niezmienny od bilionów lat. Nic bardziej mylnego. Chociaż Ziemia pokonuje ciągle tę samą drogę, nie jest to przyjemny spacer wśród gwiazd, a prawdziwie kosmiczna jazda bez trzymanki. W każdej sekundzie w naszą planetę może uderzyć zabłąkane ciało niebieskie wywołując katastrofę tysiące razy większą niż ta w Hiroszimie. Czy naukowcy są w stanie uchronić nas przed Armagedonem?


9. Czerwona planeta - Mars
Rdzawo czerwony odcień planety kojarzył się starożytnym z pożogą wojenną. Dlatego nadali jej imię rzymskiego boga wojny. W takich oto okolicznościach Mars rozpoczął swoją wojowniczą przygodę z ziemską astronomią. Dziś jest najlepiej poznaną planetą Układu Słonecznego. Naukowcy twierdzą, że gdyby jakieś formy życia miały istnieć gdzieś poza Ziemią, tym miejscem byłby właśnie Mars. Nic dziwnego więc, że Czerwona Planeta jest pierwszym kandydatem do stania się naszą kolonią. Kiedy to jednak nastąpi?


10. Tajemnice Słońca
Wszechświat jest pełen gwiazd, są ich biliony. W najbliższym sąsiedztwie Ziemi dominuje jednak tylko jedna – Słońce. Potężna gwiazda, wokół której krążą planety i mniejsze ciała niebieskie całego Układu Słonecznego. Słońce jest głównym źródłem energii docierającej do Ziemi. W ciągu sekundy wytwarza jej więcej niż zużyły wszystkie ludzkie cywilizacje. To dzięki niemu nasza planeta żyje. Ale choć Słońce jest tak blisko nas, my ciągle jesteśmy bardzo daleko od poznania wszystkich jego tajemnic.


11. Saturn, Władca pierścieni
W najdalszych zakątkach kosmosu trwa brutalna walka między siłami, które mogą doprowadzić do jego zniszczenia. Ciemna materia i ciemna energia mogą rozsadzić cały wszechświat atom po atomie. Naukowcy najpierw sądzili, że uniwersum zapadnie się w sobie, wróci do pierwotnego rozmiaru, ale odkrycie dwóch wspomnianych sił prowadzi do przeciwnego wniosku. Niektórzy astronomowie twierdzą teraz, że jeśli czarna materia zrównoważy czarną energię i wszechświat nadal się będzie rozszerzał, gwiazdy będą gasnąć i wszystko zamarznie. Inne hipotezy mówią o bardziej gwałtownych zmianach, które napędza mocniejsza od grawitacji ciemna energia – miałaby ona dosłownie rozerwać świat na strzępy. Te i inne sprawy są poruszane w tym niesamowitym dokumencie…
Komentarze
Kosmi dnia maj 01 2011 12:49:24
Ciekawe te filmy smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
CPM
Polecamy:
Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: (Seria odcinków o wszechświecie)
*OGLĄDAJ*
______________________Discovery Sience- Wszechświat (Seria odcinków o zagadnieniu kosmosu)
*OGLĄDAJ*
______________________BBC - Magia Systemu Słonecznego (Kolejna seria ciekawych filmów dok.)
*OGLĄDAJ*
______________________UFO - Tajne akta KGB
*OGLĄDAJ*
______________________UFO-Sekrety Trzeciej Rzeszy
*OGLĄDAJ*
______________________"Nazistowskie UFO"
*OGLĄDAJ*
______________________Akta UFO - Tajemniczy Plan
*OGLĄDAJ*
______________________UFO - Incydent W Roswell
*OGLĄDAJ*
______________________Niedowiary - Polskie UFO
*OGLĄDAJ*
______________________UFO - Tajemnicze Nagranie Nasa
*OGLĄDAJ*
______________________UFO - Out Of The Blue (napisyPL)
*OGLĄDAJ*
______________________Czysta Nauka - Kontakt z Kosmosem
*OGLĄDAJ*
______________________Discovery Science -Sąsiad Kosmita
*OGLĄDAJ*

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie